Su Tesisatındaki Su Kaçakları Nasıl Bulunur

su tesisatındaki su kaçakları nasıl bulunurSu Tesisatındaki Su Kaçakları Nasıl Bulunur?

Çoğu durumda, evinize giden su hattı hesap verebilirlik ve faturalandırma amaçlarıyla “ölçülendirilir”. Hattınızdaki bir sızıntı çok masraflı olabilir. Bununla birlikte, birkaç basit tekniği denemekle çok küçük bir sızıntı bile bulunabilir ve sizi yerel elektrik şirketinden kötü bir sürprizden kurtarabilir. Bir sızıntı olduğunuzu bildirdiyseniz, bir tesisatçı çağırmadan önce yapabileceğiniz birkaç adım vardır. Ne kadar çok yaparsanız, size uzun vadede daha az maliyet çıkaracaktır. Su kaçağı tespiti İzmir firması olarak su kaçağı ve tespitinde kaliteli hizmet sunmaktayız.

Su Kaçağı Her Yerde Olabilir

Sıcak su deposundaki basınç tahliye valfını kontrol edin. Bazen bu valflar doğrudan bir boşaltma borusuna yerleştirilir ve bilginiz olmadan sızıntı yapıyor olabilir. Bir sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için tahliye borusunu çıkaramazsanız, tıslama sesi duyarsanız sızıntı olabilir. Tankın üst kısmını çıkararak ve çok yakından dinleyerek tuvalette sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir tıslama duyarsanız, nereden geldiğini bulmaya çalışın. Sızıntının nereden geldiğini tespit ederseniz, bunu değerlendirin ve düzeltip düzeltemeyeceğinizi belirleyin. Tuvaletler iyiyse, sayaçtan eve olan çizgiyi kontrol edin. Bu zor gelse de tesisatçı için sızıntıyı bulabilirseniz tasarruf edebilirsiniz.

Ev tarafından kapatma vananız olduğunu biliyorsanız, geçici olarak kapatın ve kapağı çıkararak ve sayacın üstündeki kadranı izleyerek sayacı kontrol edin.

Sayaç kafasını göremiyorsanız, bazen üstlerini örten kir veya çimlerle kaplandıklarından kazmaya çalışın. Yerini bulduğunuzda ve vana ev tarafından kapatıldığında, dönüp dönmediğini görmek için sayacı izleyin. Eğer hala dönüyorsa, sızıntı sayaç ile ev arasında. Yani sızdıran bir valfınız yoksa ve bu eski bronz kapılarla çok benzer. Sonra sızıntı da evin içinde olabilir. Tüm bu sorunlarda ihtiyacınız Su kaçağı bulma İzmir ilinde hizmet veren güvenilir firmadır.

Su Tesisatındaki Su Kaçakları Nasıl Bulunur?

Bu noktada, sayaç ile kapatma valfı arasındaki alanı izleyin. Yumuşak çamurlu bölgeler, diğerlerinden daha yeşil olan veya diğer alanlardan çok daha hızlı büyüyen çimler gibi sızıntı işaretleri arayın. Böyle belirgin bir işaret görürseniz, tesisatçıyı arayın ya da kendiniz tamir edip edemeyeceğinizi değerlendirin. Vana evde kapalıysa ve sayaç hareket etmeyi bıraktıysa, sızıntı evin bir yerinde olur. Sorunu bulmaya çalışmak için başka teknikler deneyin. Evin sızıntısını bulmaya çalışın. Bu, tüm hortum ucu numaralarını bulmanızı gerektirir. Genellikle ortalama bir ikametgâhın önünde bir, arkasında bir hortum önlüğü vardır, ancak sahip olduğunuz her birini bulup dikkatli dinlediğinizden emin olun.su kaçağı izmir

Su tesisatındaki su kaçakları nasıl bulunur sorusuna cevap olarak su kaçağı İzmir firmamıza e-maille ulaşıp tesisat sorunlarınızı daha kolay yorulmadan çözebilirsiniz. Uzman ekibimizle size hizmet vermekten onur duyarız.su tesisat su kaçakları tespiti

su tesisatındaki su kaçakları tespiti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir