Su Kaçağı Nedenleri

Su Kaçağı Nedenleri Nelerdir?

Evinize ya da iş yerinizde meydana gelen su kaçağı sorunun birden fazla nedeni bulunmaktadır. Genellikle eski binalarda boruların çürümesi ile görülen su kaçakları son zamanlar yeni binalarda da sıklıkla görülmeye başladı. Hal böyle olunca da mülk sahipleri bu sorunla karşılaşmamak adına su kaçağı nedenlerinin neler olduğunu merak etmeye başladılar. Su kaçakları birden fazla nedene bağlı olarak meydana gelir. Bunların başında eskimiş ve çürümüş tesisat boruları gelmektedir. Bunun haricinde su kaçaklarına neden olan faktörler şunlardır; Kalitesiz tesisat borusu ve malzemeleri kullanımı, su basıncının düzensiz olması denilebilir. Olumsuz hava şartları yani gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkı çok fazla olursa tesisat boruları çatlar ve su kaçağına neden olur.

su kaçağı izmir

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Su kaçağı zeminlerde de görülebilir. Eğer su kaçağı zeminde ise musluklar kapalıyken bile zeminden geçen tesisat borularında su sesi gelir ve bu durum su kaçağını en belirgin belirtisidir. Su kaçağı duvarlardaki tesisat borularında ise duvarlarınızda nemlenmeden kaynaklı rutubet ve küflenme meydan gelir. Su kaçağı olan bir binada musluklar kapalı iken bile su saati sayacı çalışır halde olur. Su kaçağı olan evlerde çok yüksek su faturalar gelir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalıyorsanız hemen bir uzman tesisatçı getirterek su kaçağı tespiti yaptırtabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti tesisatçılar tarafından özel tespit cihazlarla yapılmaktadır. Son teknolojiye sahip bu cihazlar kaçağın durumu ne olursa olsun hiçbir yeri kırmadan su kaçağı bulma özelliğine sahiptir. Bir gün içinde hem kaçağı bulan hem de tamirini yapan kurumsal firmamızdan iletişime geçerek bu hizmeti alabilirsiniz. Tıkanıklık açma konusunda da son teknolojiye sahip cihazlar ile hizmet sunan firmamız haftanın her günü 7/24 saat boyunca hizmetinizdedir. su kaçağı nedenleri nelerdir, su kaçağına sebeb olan nedenler, su kaçağı tespiti izmir, su kaçağı bulma izmir,su kaçakları tespiti izmir,su kaçak tespiti izmir, su tesisatçısı izmir, kırmadan su kaçağı bulma izmir, dedektör ile su kaçağı tespiti izmir,izmir su tesisatı, izmir de tesisatçı