Kırmadan Su Kaçaklarında Garantili Çözüm

Kırmadan Su Kaçaklarında Garantili Çözüm

Kırmadan su kaçağı bulma ve tıkanıklık açma işlemlerinde son teknoloji ürünü olan kameralı cihazlar kullanılarak problemin nerede olduğu bulunmaya çalışılır. Eskiden olduğu gibi tahmin ya da kırma yöntemi ile değil teknolojik açıdan gelişmiş cihazlar ile yapılır.


Su Kaçağı Testi Nasıl Yapılır

Suyun temiz olarak ev ya da işyeri gibi yerlere ulaştırılıp pis suyun boşaltılması ve kullanılan pis suyun dışarı atılması için gereken boru hatlarına sıhhi tesisat denir. Bu boru hatlarında çeşitli nedenler ile oluşan çatlak, delik ya da boruların eklem yerlerinde oluşabilecek deformasyon nedeniyle su sızmasına da su kaçağı denir. Bu su kaçağı profesyonel olarak ileri teknolojik cihazlar ile yapılır. Bunun için kullanılan cihazlar termal kamera, dinleme cihazı, pis su kamerası olarak sıralanabilir.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Kameralı Görüntüleme ve Robotla Tıkanıklık Açma Servisi
Cihazla Su Kaçağı Tespiti Kameralı Görüntüleme ve Robotla Tıkanıklık Açma Servisi

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı tespiti erken zamanda yapılması, sorunun büyümeden çözülmesi için önemlidir. Su tesisatında kaçak olduğunu anlamak için dikkat edilmesi gerekenler vardır. Su sayacı çok hızlı dönüyorsa, su faturasının yüksek geldiği düşünülüyorsa, banyoda tadilat yapıldığı halde alt katın tavanından su damlıyorsa, su tesisatının geçtiği zeminde yüzeye sürekli su çıkıyorsa, duvarlarda rutubet ve ıslanma oluyorsa ya da seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başladıysa, bunlardan herhangi biriyle karşılaşıldığında profesyonel bir yardım alınmalıdır.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Dairenin ya da apartmanın kötü kokması, duvarlarda rutubetten dolayı kabarma olması evde su kaçağı tespitinin gözle görülür belirtileri olsa da su kaçağının oluştuğu noktanın tespit edilmesi için profesyonel bir firmaya başvurulmalıdır. Kullanılan teknolojik cihazlar ile kaçak kısa sürede bulunur ve onarım işlemine geçilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cihazların uzmanlar tarafından bilinçli olarak kullanılmasıdır. Bunun için tespit işlemini yapan kişilerin alanında uzman olması gereklidir. Su kaçağı bulma konusunda en etkili yöntemlerden biri olan dinleme cihazlarıdır. Su kaçaklarını bulmak için en çok kullanılan yöntemdir. Bu sayede kısa sürede kaçağın bulunmasıhttps://izmirsukacaktespiti.com/kirmadan-su-kacaklarinda-garantili-cozum/na yardımcı olur. Su kaçağının yerini dakikalar içerisinde bulabilen dinleme cihazı, kaçağın yerini noktasal veriler ile bilgilendiren oldukça etkili bir cihazdır. Sıcak su borularında meydana gelen kaçakların tespit edilmesi için termal kamera; su borularında meydana gelen kaçakları tespit edilmesi için pis su kamerası kullanılır. Son teknolojik aletler sayesinde kaçağı ya da tıkanıklık açma hizmetinde amaç kırma ya da dökme yapmadan nokta tespiti yapmaktır. Kısa sürede su kaçağı ya da tıkanıklık açma gibi problemlerden kurtulmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. su kaçağı, su kaçağı izmir ,su kaçağı tespiti izmir karşıyaka, su kaçağı tespiti izmir buca, su kaçağı izmir, tıkalı boru açma izmir, tıkanıklık açma izmir, su tesisatçısı izmir