Su Kaçağı Tespiti İzmir

Su Kaçağı Tespiti İzmir

İnsanların evlerinde ya da iş yerlerinde yaşadığı en talihsiz problemlerden birisi su sızıntılarıdır. Çoğu zaman nereden geldiği belli olmayan sular sonucu komşular ile problemler yaşanmakta ve evlerde kırma işlemleri yapılarak sorun giderilmeye çalışılmaktadır. Özellikle yeni evlerde yapılan kırma işlemleri can sıkıcı ve maliyetli olmaktadır. Bazen de kırma işlemi sonunda dahi arıza belirlenememektedir. Bu nedenle günümüzde su kaçağı tespitlerinde teknolojik gelişmelerden yararlanılmaktadır. Su kaçağı tespiti İzmir ve ilçelerinde en çok talep gören hizmetlerdendir. Firmamız İzmir ilinde su kaçağı tespit işleminde uzmanlaşmış olup, profesyonel ekibi ve son teknoloji ile donatılmış cihazları ile tespit işlemleri yapmaktadır.

su kaçağı tespiti izmir

Su Kaçağı Tespitinin Aşamaları

Su sızıntıları çok küçük düzeylerde olsa dahi mutlaka önlem alınması gerekir. Küçümsenen kaçaklar evlerde yıpranmalara sebep olmaktadır. Daha fazla masrafa sebep olmamak için en kısa zamanda bu sıkıntıların giderilmesi faydalı olacaktır. Su kaçağının tespitine yarayan özel cihazların kullanılması hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlanır. Su kaçağının tespiti için öncelikle su sızıntısının gelebileceği mekânlardaki kişiler ile irtibata geçilir. Örneğin üst kattaki komşudan su geldiği noktasında şüpheleniliyorsa o komşu ile görüşülmelidir. Buradaki su kullanımı kesilir. Su kullanımı kesildikten sonra çalışılan alana göre teknolojik aletler kullanılır. Su kaçağı tespiti İzmir ve ilçelerinde firmamız sayesinde sorun olmaktan çıkmıştır.

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

Su boyası kullanma ya da borulara gaz verme gibi ilkel yöntemlerin yanında aşağıdaki teknolojik cihazlar tespitte kullanılır:

  • Akustik Dinleme Cihazı: Suyun sesini ve hareketlerini takip etmeye yarar. Cihaz kullanımında uzman personel gereklidir.
  • Boru Görüntüleme Makineleri: Su tesisatının içinin izlenebilmesini sağlar. Bu yöntem ile borularda kırık. Çatlak ya da tıkanma gibi problemler olup olmadığı rahatlıkla anlaşılır.
  • Termal Kamera: Yardımcı cihazlardandır. Ev ya da işyeri içerisindeki sıcak su borularının geçiş alanlarını belirler. Akustik dinleme cihazının daha hızlı sonuç alması için kullanılır.
  • Nem Ölçer: Ortamın nem değerlerini ölçerek kaçağın bulunmasına yardımcı olur. Diğer cihazlarla bulunamaması halinde verilere ekstra yardımcı olması amacıyla kullanılır.

Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri

Su kaçağı tespitinin profesyonel şekilde yapılması ekstra maliyetlerin oluşmasını engeller. Su kaçağı tespiti İzmir kurumlarından olan firmamız uzun yıllardan beridir su kaçağı sızıntılarının tespiti alanında çalışmakta ve kendisini bu alanda geliştirmektedir. Sektördeki en yeni gelişmeleri takip eden firmamız, personellerinin cihaz kullanımı eğitimlerine de önem vermektedir. Siz su kaçağı yaşıyorsanız firmamız ile irtibata geçiniz. su kaçağı, su kaçağı izmir, su kaçağı tespiti, su kaçağı tespiti izmir, su tesisatçısı, termal kamera ile su kaçağı tespiti, akustik cihaz ile su kaçağı tespiti izmir